Ir radies jautājums?
Varbūt mēs jau zemāk esam uz to atbildējuši!

(Klikšķiniet uz jautājuma, lai atvērtu atbildi)

Vai ir iespējā jātniekiem mainīties un stundas laikā zirgā sēsties arī citiem, un, vai tas maksā vairāk?

Jā, jātnieki var mainīties un stundas laikā sedlos var sēsties arī citi jāt gribētāji. Ja stunda tiek sadalīta, piemēram, uz 3 jātniekiem, tad katram ir iespēja jāt 20 minūtes. Šādā gadījumā izjāde notiks uz laukuma, tuvējās pļavās vai apvidū. Cena paliek nemainīga: 10 eiro stundā. 🙂

Vai zirgi pie Jums ir draudzīgi un jātniekus nemet nost?

Visi zirgi pie mums ir speciāli mācīti izjādēm, zirgiem raksturi ir mierīgi un draudzīgi, varam viņus dēvēt par profesionāļiem savā jomā. Nav bijis vēl neviens gadījums, ka kāds no zirgiem būtu mēģinājis mest nost jātniekus, vai arī kost un spert. Mēs garantējam profesionālu instruktoru uzraudzību un laba rakstura zirgus, kas Jums sniegs kvalitatīvus pakalpojumus un baudāmas izjādes ar zirgiem.

 

Kādu apģērbu vilkt uz izjādi?

Apģērbam jābūt tādam, lai Jūs varētu brīvi kustēties un justos ērti. Iesakām vilkt garās bikses, piemēram, džinsus. Ziemā tās var būt arī slēpošanas bikses. Arī apaviem jābūt ērtiem un paredzētiem aktīvai atpūtai, balles kurpes šajā gadījumā nederēs:) "Tenisenes" vai "botas" būs pareizā izvēle. Saģērbieties atbilstoši laika apstākļiem, pietiekami silti, lai izjāde neradītu diskomfortu. Līdzi paņemtais džemperis var Jūs pasargāt no negaidītām laika apstākļu izmaiņām.

Kādi ir zirgu iemīļotākie našķi un kārumi? Vai tos var ņemt līdzi?

Jā, protams, var ņemt līdzi našķus, ar ko palutināt zirgus. Zirgi labprāt ēd burkānus, rupjo maizi, sagrieztus ābolus un cukurgraudiņus. Arī kartupelis vai kāposts būs labs. Lūgums dārzeņus nomazgāt no smiltīm:)

Vai arī maziem bērniem ir pieejamas izjādes?

Jā, arī bērniem ir pieejamas izjādes. Katra mazā jātnieka spējas sēsties zirga mugurā tiek vērtētas atsevišķi. Ja bērns jūtas droši un spēj patstāvīgi sēdēt sedlos, tad instruktors ar zirgu pavadā staigā pa laukumu, vai tuvējo apvidu. Bērniem ar pietiekamu iepriekšējo pieredzi zirga mugurā, instruktora uzraudzībā tiek ļauts jāt pa laukumu patstāvīgi. Ja bērniņš ir par mazu, lai patstāvīgi sēdētu sedlos, tad kādam no vecākiem ir atļauts atrasties zirga mugurā un bērniņu sēdināt klēpī. Arī šādā gadījumā instruktors zirgu pavadā vedīs pa laukumu.